Przyjęcie w ogrodzie – TOP10 pomysłów na dekoracje

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Późna wiosna, upalne lato, a nawet wczesna jesień, to doskonały czas na urządzenie przyjęcia w ogrodzie. Wbrew pozorom, aby zachwycić wszystkich gości, dekoracja takiej imprezy nie musi wcale wiele kosztować. Można ją bowiem wykonać z rzeczy, które posiada się już w domu, lub dokonując niewielkich zakupów.

W stylu boho 

Styl boho doskonale komponuje się z ogrodową scenerią, zwłaszcza jeśli nie brakuje w niej drzew oraz pięknych kwiatów. Dekoracje na przyjęcie ogrodowe w stylu boho można wykonać za pomocą elementów, które większość z nas posiada w swoich domach. Wystarczą nam do tego firanki wykorzystane w funkcji obrusów na stoły. Zapewnią one rustykalny klimat i idealnie wpiszą się w stylistykę boho, zwłaszcza jeśli będą zdobione kwiatowymi motywami.

Ekologiczne lampiony 

Są proste w wykonaniu i niemal nie generują dodatkowych kosztów. Do ich wykonania potrzebne są: 

  • rolki po zużytym papierze toaletowym, 
  • jutowy sznurek. 

Z rolek po papierze toaletowym oraz sznurka jutowego można wykonać świeczniki, które zawiesimy nad stołem jako girlandę. Wystarczy zagiąć dolną część do środka i włożyć tealight, a następnie wykonać dwa otwory, przez które przeciągniemy sznurek i połączymy go z kolejnymi lampionami. 

Oryginalne lampiony za grosze 

Lampiony wykonane ze słojów kosztują niewiele, a ustawione na stołach lub w trawie prezentują się naprawdę efektownie, zwłaszcza kiedy słońce zaczyna powoli zachodzić, a impreza jeszcze trwa. Do ich wykonania potrzebne są: 

  • litrowe słoiki po wekach, 
  • piasek lub drobny żwirek,
  • świece. 

Słoiki wypełniamy do ¼ wysokości piaskiem lub żwirkiem, następnie wsadzamy do środka świece, lekko zagłębiając je w piasku i gotowe. 

Miejsce do wypoczynku na trawie 

Garden party potrafi nieraz przeciągać się do późnego wieczoru, dlatego warto zadbać o dodatkowe miejsce do wypoczynku dla gości. Wystarczy do tego koc ułożony pod drzewem, a także kilka niedbale rzuconych  poduszek. Świetnym rozwiązaniem będzie także prześcieradło, którego dwa rogi zwiążemy sznurkiem, a następnie przymocujemy do jednej z gałęzi, tworząc mini baldachim. Świątynia wypoczynku gotowa. 

Kwiatowa kurtyna 

Kiedy nasz ogród sąsiaduje z działką sąsiadów, warto także zadbać o nieco prywatności przy stole. Można ją uzyskać dzięki efektownym kwiatowym kurtynom. Wystarczą nam do tego główki dowolnych kwiatów, mogą być to na przykład nagietki, a także żyłka wędkarska, którą zawiązujemy wokół kwiatów, zachowując niewielkie odstęp pomiędzy kolejnymi główkami. Tak stworzone sznury mocujemy jeden obok drugiego, aż otrzymamy kwiatową przesłonę. 

Polne ringi na sztućce 

Skoro mowa o imprezie w ogrodzie, to nie może na niej zabraknąć także polnych kwiatów. Tego typu dekoracje świetnie sprawdzą się jako ozdoba sztućców. Można je zawinąć w serwetki i obwiązać sznurkiem jutowym, za który włożymy mlecze lub inne drobne polne kwiaty. Tak wykonaną ozdobę kładziemy obok talerzyka. 

Winietki za 0 złotych 

Jeśli impreza w ogrodzie zaplanowana jest dla większej liczby osób, warto zadbać o winietki, które można wykonać nie wydając na nie ani złotówki. Wystarczą liście wiśni lub innego drzewa, które posiada liście o lekko woskowanej strukturze, oraz złoty lub biały pisak, którym napiszemy imiona gości. Takie winietki można ułożyć na talerzykach lub wsunąć pod sztućce. Możemy mieć pewność, że doskonale wkomponują się w klimat naszej imprezy w ogrodzie. 

Butelki po winie zamiast wazonów 

Nic tak pięknie nie prezentuje się z naturalną scenerią, jak zieleń butelek po winie. Dlatego też z powodzeniem mogą posłużyć nam jako wazony do kwiatów.

Drewniane etykietki z tablicą

Jeśli planujesz posiłki w formie szwedzkiego bufetu i słodkiego stołu, przydatną dekoracją mogą okazać się etykiety. Można je wykonać samemu z niewielkich desek, pokrywając je farbą kredową dostępną w sklepach budowlanych. Deseczki ustaw na stołach  w widocznych miejscach lub powieś, wiercąc w nich dziurkę i przeciągając przez nią tasiemkę. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wielokrotnego użytku – napisy wykonane za pomocą kredy można łatwo zmyć. 

Lampki na drzewach 

Nic nie tworzy tak wyjątkowej atmosfery, jak odpowiednie oświetlenie. Dlatego organizując garden party, warto zadbać także o ten aspekt. Oprócz świec ciekawym rozwiązaniem jest również niedbałe zarzucenie lampek na drzewa i krzewy. W sklepach można spotkać wiele modeli zasilanych za pomocą baterii, dzięki czemu nie wymagają one podłączenia do prądu i doskonale sprawdzają się w ogrodach. 

Przedstawione propozycje to tylko nieliczne pomysły, które można wykorzystać podczas tworzenia dekoracji na przyjęcia ogrodowe. To, co łączy wszystkie ozdoby, to przede wszystkim niskie koszty ich wykonania oraz zastosowanie głównie ekologicznych tworzyw, dzięki czemu świetnie komponują się z naturalną scenerią, pełną kwiatów i zieleni.

architeasers

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozważania nad znaczeniem i funkcją złącz kontrolnych w nowoczesnej technologii
Rozważania nad znaczeniem i funkcją złącz kontrolnych w nowoczesnej technologii
Przegląd roli złącz kontrolnych w najnowszych technologiach, analiza ich funkcji i wpływu na różne obszary zastosowań. Więcej na naszej stronie!
Pielęgnacja drzew w ogrodzie
Pielęgnacja drzew w ogrodzie
Pielęgnacja drzew w ogrodzie jest kluczowa dla ich zdrowia i estetyki. Odpowiednie nawadnianie, przycinanie i ochrona przed szkodnikami to niektóre z czynności, które warto podjąć.
Jak wybrać idealny hamak do twojego zielonego zakątka?
Jak wybrać idealny hamak do twojego zielonego zakątka?
Odkryj sposoby na wybór idealnego hamaku dla twojego zielonego zakątka. Przeczytaj i dowiedz się, jak sprawić, by Twój ogród stał się jeszcze bardziej relaksujący.
Ostatnie wpisy