Jak dopasować wymiar altany do ogrodu?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli planujesz zakup, czy też budowę altany w ogrodzie, warto najpierw zastanowić się nad lokalizacją altany oraz odpowiednim rozmiarem.

Przed wyborem stylu, kształtu, czy gatunku drewna, dobrze pomyśleć przede wszystkim o miejscu, w którym chcielibyśmy umieścić altanę. Należy sprawdzić, czy jest ono odpowiednie do postawienia altany oraz na jakie rozmiary altany pozwala. Koniecznie zbierzmy wszystkie niezbędne wymiary, aby móc dopasować altanę o odpowiedniej wielkości. 

Katalogowe modele altan zazwyczaj mieszczą się w rozmiarach 3,5 na 2 metry. Jeżeli wybrane przez nas miejsce okazałoby się zbyt ciasne, wówczas mielibyśmy problemy z montażem takiej altany. Dlatego koniecznie upewnijmy się, na jakie rozmiary pozwala przyszła lokalizacja altany.

Wybierając altanę ogrodową powinniśmy pomyśleć o potrzebach swojej rodziny – dla ilu osób ma służyć altana? Czy będą przychodzić goście? Jeżeli pozwala na to nasz ogród, możemy zdecydować się na altanę większą niż standardowe katalogowe modele. Trzeba jedynie liczyć się z tym, że altany o dużych rozmiarach wymagają dodatkowych pozwoleń na budowę.

architeasers

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Witaj w domu: Jak wybrać drzwi, które zdefiniują charakter twojego mieszkania
Witaj w domu: Jak wybrać drzwi, które zdefiniują charakter twojego mieszkania
W dzisiejszym świecie, w którym dbamy o każdy detal naszego otoczenia, wybór drzwi staje się kluczowym elementem kształtowania charakteru wnętrza. Drzwi nie są już jedynie praktycznymi elementami, które oddzielają pomieszczenia od siebie; stają się wyrazistym manifestem naszej estetyki, stylu życia i indywidualności.
Wybór idealnego ogrodzenia posesyjnego: Przewodnik dla właścicieli nieruchomości
Wybór idealnego ogrodzenia posesyjnego: Przewodnik dla właścicieli nieruchomości
W tym przewodniku przyjrzymy się kluczowym czynnikom, które pomogą podjąć właściwą decyzję w zakresie wyboru idealnego ogrodzenia posesyjnego.
Jak prawidłowo dobrać moskitiery do swojego domu?
Jak prawidłowo dobrać moskitiery do swojego domu?
Odkryj, jak skutecznie zapobiegać niechcianym gościom, dzięki właściwemu dobieraniu moskitier. Dowiedz się, jakie rodzaje moskitier wybrać do różnych typów okien i drzwi w domu.
Ostatnie wpisy