Jak dopasować wymiar altany do ogrodu?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli planujesz zakup, czy też budowę altany w ogrodzie, warto najpierw zastanowić się nad lokalizacją altany oraz odpowiednim rozmiarem.

Przed wyborem stylu, kształtu, czy gatunku drewna, dobrze pomyśleć przede wszystkim o miejscu, w którym chcielibyśmy umieścić altanę. Należy sprawdzić, czy jest ono odpowiednie do postawienia altany oraz na jakie rozmiary altany pozwala. Koniecznie zbierzmy wszystkie niezbędne wymiary, aby móc dopasować altanę o odpowiedniej wielkości. 

Katalogowe modele altan zazwyczaj mieszczą się w rozmiarach 3,5 na 2 metry. Jeżeli wybrane przez nas miejsce okazałoby się zbyt ciasne, wówczas mielibyśmy problemy z montażem takiej altany. Dlatego koniecznie upewnijmy się, na jakie rozmiary pozwala przyszła lokalizacja altany.

Wybierając altanę ogrodową powinniśmy pomyśleć o potrzebach swojej rodziny – dla ilu osób ma służyć altana? Czy będą przychodzić goście? Jeżeli pozwala na to nasz ogród, możemy zdecydować się na altanę większą niż standardowe katalogowe modele. Trzeba jedynie liczyć się z tym, że altany o dużych rozmiarach wymagają dodatkowych pozwoleń na budowę.

architeasers

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak awangardowy design i komfort połączyły siły – historia i popularność nietypowych mebli
Jak awangardowy design i komfort połączyły siły – historia i popularność nietypowych mebli
Odkryj, jak awangardowy design spotkał komfort w świecie mebli, przemieniając standardowe pomieszczenia w unikalne przestrzenie. Rozwinięcie historii i kluczowych trendów w nietypowych meblach.
Tworzenie harmonii i równowagi: sekrety projektowania ogrodów japońskich
Tworzenie harmonii i równowagi: sekrety projektowania ogrodów japońskich
Zanurz się w fascynujący świat ogrodów japońskich, rozumiejąc ich filozofię oraz naucz się tworzyć intrygujące i harmonijne kompozycje we własnym otoczeniu.
Artyzm na ścianach.
Artyzm na ścianach.
Artyzm na ścianach to nie tylko malunki czy obrazy, ale także wyraz artystycznej ekspresji, który nadaje charakter naszym wnętrzom.
Ostatnie wpisy